Dziś (niedziela 19.06) rano 37 załóg wędkarskich (po dwóch wędkarzy na łodzi) rozpoczęło zmagania w I Zawodach Spinningowych “Szczecinek Wędkuje 2016”, uświetniających oddanie do użytku Stanicy Wędkarskiej na jeziorze Trzesiecko.

Do Szczecinka zjechało mnóstwo gości, nie tylko z regionu, ale też całego kraju. Na zmagania z naszymi szczupakami, okoniami i sandaczami udali się nie tylko szczecineccy wędkarze. Na Trzesiecku gościmy też wędkarzy, m.in. z: Koszalina, Bobolic, Połczyna, Miastka, Tychowa, Bornego Sulinowa, Darłowa, Sianowa, Człuchowa oraz Kalisza Pomorskiego.

– Spodziewaliśmy się wielu wędkarzy, ale nie aż tylu – z dumą podkreśla Andrzej Pilzek, szef szczecineckiego Koła PZW “Jesiotr”.

– Zawody rozgrywamy w dwóch kategoriach: dla dzieci i dorosłych. Dzieci łowią na spławik, z kolei dorośli wędkarze w parach (teamach) z łodzi polują na szczupaka, sandacza i okonia. Łowy w teamach są niezwykle atrakcyjne. Tym bardziej, że przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Pierwsza na podium para wędkarzy otrzyma nagrodę finansową w kwocie 1000 zł – do podziału. Będą też nagrody za kolejne miejsca. Dodatkowo spośród wszystkich pozostałych wędkarzy biorących udział w zawodach zostanie rozlosowany bon wartościowy.

Koło PZW “Jesiotr” w przygotowaniu i organizacji zawodów wspierają m.in.: Urząd Miasta Szczecinka, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna. Patronat medialny nad zmaganiami wędkarzy z rybami objął nasz Miejski Portal Informacyjny “Miasto z Wizją”.

– Roboty mamy przysłowiowy huk, pracujemy na stanicy już od godz. 5 rano – mówi Jacek Proć z OSiR-u. – Oczywiście, nie narzekamy, wręcz przeciwnie, cieszymy się.

O sprawy organizacyjne oraz o należyte przyjęcie naszych gości dba również pełnomocnik burmistrza Szczecinka ds. turystyki wędkarskiej Mariusz Getka.

Z okazji zawodów i otwarcia Stanicy Wędkarskiej (uroczystość będzie miała miejsce dziś po południu) OSiR i SAPiK przygotowały bogato zdobiony zdjęciami niżej podpisanego folder: “Szczecinek – Przewodnik Wędkarski”.

Wędkarze będą się zmagać z rybami do godz. 13. Zawody rozgrywane są na “żywej rybie”. W związku z tym nie obowiązują limity ilościowe. Organizatorzy ustalili za to wymiar ochronny ryb, które zostaną sklasyfikowane: szczupak i sandacz – 50 cm oraz okoń – 18 cm.

Tekst – Sławomir Włodarczyk;

a dodam od siebie że było warto przyjechać aby zobaczyć jak się robi wędkarskie imprezy, szczupaka i sandacza nie złowiono ale 22 teamy zapunktowały okoniem, największy miał 39 cm.

P.S. jak chcesz dalej oglądać to TU>>>>>http://miastozwizja.pl/wielkie-swieto-na-stanicy-wedkarskiej

T.S.

Moje zdjęcia:

DSCF0045 (Copy) DSCF0046 (Copy) DSCF0047 (Copy) DSCF0048 (Copy) DSCF0049 (Copy) DSCF0050 (Copy) DSCF0051 (Copy) DSCF0052 (Copy) DSCF0053 (Copy) DSCF0054 (Copy) DSCF0055 (Copy) DSCF0056 (Copy) DSCF0057 (Copy) DSCF0058 (Copy) DSCF0059 (Copy)

Related Images: