– Chcę wybrać się na ryby na kilka jezior w okolicy.  Niestety, przy jeziorach nie ma żadnych tabliczek z wiadomością w czyim zarządzaniu znajduje się jezioro, więc nie wiadomo do kogo się zgłosić z opłatą. Moim zdaniem takie oznakowanie jezior załatwiłoby kilka problemów na raz: Wędkarz dostałby jasny przekaz, komu zapłacić za wędkowanie i równocześnie zostałby poinformowany o tym, jakie zasady połowów obowiązują na danym akwenie.

Rzeczywiście, w okolicy nie tylko Bornego Sulinowa mamy mnóstwo jezior i trochę większych stawów. Prywatni właściciele niektórych wód oczywiście potrafili sobie poradzić z ich oznakowaniem. Niestety, inni – Polski Związek Wędkarski, Przedsiębiorstwo Rybackie i Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu – nie.

W najbliższej okolicy wędkarze mogą łowić na wodach będących w zarządzie Polskiego Związku Wędkarskiego – jeziorach: Trzesiecko, Wilczkowo, Ciemino, Radacz Duży i Mały, Juchowo, Lipnica i Kiełpino, Rybno.

Z kolei Przedsiębiorstwo Rybackie w Szczecinku gospodaruje m.in. na jeziorach: Białe, Kociołek, Stępień, Jamen, Trzebiechowo, Kniewo, Przełęg, Wielatowo, Dołgie i Śniadowo oraz na rzece Gwdzie. Natomiast Gospodarstwo w Czaplinku na jeziorach: Pile,  Komorze, Lubicko Duże, Rakowo, Strzeszyno, Długie k/ Liszkowa, Czaplino, Drawsko, Krosino, Machliny Małe i inne,

Lasy gospodarują na mniejszych wodach które nie są oznakowane a wędkowanie jest zabronione.

Related Images: