/przedruk ze strony okręgu PZW Koszalin/paragraf

Publikujący: Zarząd Główny PZW

26 lutego 2016 r. w Domu Wędkarza odbyło się posiedzenie Prezydium ZG,

Prezes D. Ziemiecki przedstawił informacje na temat sytuacji ekonomicznej i organizacyjnej Okręgu w Koszalinie oraz relację ze spotkania z Zarządem tego Okręgu, które odbyło się w dniu 15.02.br.

Po dyskusji Kol. D. Ziemiecki postawił wniosek o zawieszenie na podstawie §20 pkt.6. Statutu PZW, Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie i ustanowienie pełnomocnika z ramienia ZG PZW. Prezydium ZG PZW podjęło uchwałę zawieszającą Zarząd Okręgu wraz z Prezesem Okręgu i ustanowiło pełnomocnika ZG PZW w osobie Kol. A.Kuligowskiego. Ponadto zobowiązało do jej przedstawienia na zwołanym na dzień 01.03.2016 r. posiedzeniu Zarządu Okręgu w Koszalinie – Kol. J.Musiała i Kol. M.Ludwikowskiego.

  • Nasze uwagi: trzeba było słuchać niektórych kolegów a nie być zadufanymi i wszystko-wiedzącymi.
  • Radio Koszalin donosi:

    Jak dowiedziało się Radio Koszalin, zawieszony został zarząd koszalińskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. Nasz reporter ustalił, że chodzi o 600 tysięcy złotych strat z powodu niezarybiania wód. Sprawa może trafić do prokuratury.

    Zarząd koszalińskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego – zawieszony. To efekt kontroli jaką przeprowadzili zwierzchnicy z Warszawy. Chodzi między innymi o nieprawidłowości finansowe, powiedział Radiu Koszalin Marcin Zieliński rzecznik PZW w Warszawie. – Powodem zawieszenia zarządu w Koszalinie było nie wywiązanie się z podjętych zobowiązań w stosunku do Skarbu Państwa. Chodzi o zarybianie użytkowanych obwodów rybackich oraz zadłużenie, w jakim obecnie, okręg w Koszalinie się znajduje – podkreślił Marcin Zieliński.

  • Zarząd w Warszawie nie wyklucza skierowania sprawy do prokuratury. Przypomnijmy, z początkiem lutego zarząd okręgowy PZW w Koszalinie, stracił prawo do amatorskiego wędkowania na Parsęcie i Wieprzy.

  • Do kierowania związkiem w Koszalinie wyznaczono tymczasowego komisarza.

Related Images: