"Wiosenny Piknik Folk"II Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel w Jeleniu.

W sobotę (19 maja) w niewielkiej, aczkolwiek bardzo urokliwej miejscowości  Jeleń na terenie naszej Gminy odbył się II Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel, „WIOSENNY PIKNIK FOLK”, którego organizatorem jest zespół ludowy „Jarzębiny” z Jelenia.

W przeglądzie udział brało  36 zespołów, m.in. z Koszalina, Białogardu, Polanowa, Wyszewa, Jamna czy Sianowa. Na scenie pojawiły się też oczywiście zespoły z gminy Szczecinek wśród których zobaczyliśmy nasze „Podlotki” szkoda że nagłośnienie w tym wiele awarii nie sprostało poziomowi reprezentowanemu przez zespoły.

W sumie – w Jeleniu zagrało i zaśpiewało ponad 400 uczestników.
Impreza rozpoczęła się o godz. 11.00 pod kościołem w Jeleniu, skąd rozśpiewany korowód zespołów udał się na teren Szkoły Podstawowej, gdzie na  scenie przez cały dzień odbywały się  występy.

Podczas tego niecodziennego pikniku zagrał i zaśpiewał także gość specjalny – na scenie pojawił się zespół ludowy „Żytnica” z Białorusi.

Dodatkową atrakcją przeprowadzono szereg konkursów dla publiczności, a także były stoiska z ludowym rękodziełem i gastronomią.

Poniżej zamieszczam kilka migawek z tego festynu.

Related Images: