Dożynki 2016

Organizatorami imprezy byli: Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, Rada Sołecka Juchowa, Fundacja im. Stanisława Karłowskiego w Juchowie oraz Urząd Miejski w Bornem Sulinowie.Dożynki rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji rolników i mieszkańców gminy. Następnie korowód z plonami i wieńcami dożynkowymi przeszedł pod specjalnie przygotowaną scenę dożynkową umiejscowioną na terenie boiska sportowego.

Starosta i Starościna Dożynek, Pan Krzysztof Białkowski i Pani Mirosława Dydacka, przekazali Burmistrzowi Bornego Sulinowa, Pani Renacie Pietkiewicz-Chmyłkowskiej oraz przedstawicielowi Zarządu Fundacji, Pani Urszuli Sroce, dożynkowe bochny chleba, którymi  przy wtórze muzyki ludowej podzielono się ze zgromadzonymi gośćmi. Oprawę muzyczną obrzędu dożynkowego zapewnił zespół „Stokrotki”, w skład którego wchodzą mieszkańcy Juchowa.DSCF0349 (Copy) DSCF0350 (Copy) DSCF0351 (Copy) DSCF0352 (Copy) DSCF0353 (Copy) DSCF0354 (Copy) DSCF0355 (Copy) DSCF0356 (Copy) DSCF0357 (Copy) DSCF0358 (Copy) DSCF0359 (Copy) DSCF0360 (Copy) DSCF0361 (Copy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żubry

2 czerwca 2016 r. jadąc samochodem z Mirosławca do Czaplinka około 20 km. przed Czaplinkiem na końcu tzw. lotniska zapasowego pasła się widoczna na zdjęciu rodzinka żubrów. Zamieszczam to jako ciekawostkę z naszego regionu – i do nas dotarły!Żubry1

 

 

 

 

Targi miodu i chleba Borne Sulinowo 2015

W niedzielę 20 września 2015 roku na dawnym placu defilad a obecnie przy boisku “Orlika”, CKR zorganizował doroczne Targi Miodu i Chleba, gdzie nie tylko okoliczni producenci wystawili swe wyroby na stoiskach. Frekwencja na pewno byłaby większa gdyby aura  nie sprawiała niespodzianki w postaci deszczu. Producenci starali się zachęcić  do wydawania “kieszonkowych’ a było naprawdę na co. Przybyłym na tę zabawę gościom czas umilały zespoły muzyczne, które poprzez zmianę repertuaru oraz czas cieszą się co raz większą popularnością. Tak trzymać, by nowe pokolenie nie zapomniało naszego folkloru.

DSCF0001 DSCF0003 DSCF0005 DSCF0007 DSCF0009 DSCF0011 DSCF0013 DSCF0015 DSCF0017 plakat

                                                                

                                                              

                                                                                                


Gminne dożynki w Piławie 2015.

W sobotę 12 września 2015 w miejscowości Piława odbyło się gminne święto plonów czyli dożynki.

Pogoda i goście dożynkowi dopisali, pogoda była świetna a frekwencja znakomita. Po ceremonii w miejscowym kościele, korowód dożynkowy powędrował na pobliski plac nad jeziorem Pile, tam ustawiono wiele stoisk na których okoliczni producenci oferowali swe wyroby. Na ustawionej scenie rozpoczęło się święto dożynkowe. Po prezentacji gospodarzy dożynek, którzy władzom gminy przekazali pięknie wypieczone bochny chleba z tegorocznych zbiorów a one sprawiedliwie rozdzielone zostały wśród zgromadzonych.

Gdy zakończono część oficjalną rozpoczęły się występy zespołów folklorystycznych. Wystąpiły „Wrzosy z Warszkowa, „Podlotki” oraz „Spocznij” i „Wrzosy” z Bornego Sulinowa, „Jarzębiny” z Jelenia i „Stokrotki” z Juchowa. Następnie wręczono podziękowania za trud włożony w uzyskiwaniu plonów potrzebnych nam do życia oraz uhonorowano sołectwa za wykonanie i prezentację wieńców dożynkowych I miejsce zdobył wieniec z sołectwa Jeleń.

Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół „Belfast” po którym bawiono się przy dźwiękach zespołu „Play” z Bornego Sulinowa.

Zapisz